top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מסלול מפארק לפארק

park to park trackבימים אלה מקדמת מועצת רמת חובב תוכנית סופית להקמת מסלול אופניים מוסדר מהארוכים ביותר בישראל. אורך השביל כ-28 ק"מ ומסלולו המתוכנן יתחיל בפארק נחל באר-שבע, דרך רמת חובב וקריית ההדרכה הצה"לית, ועד פארק גולדה בואכה משאבי שדה. השביל המתוכנן אמור לשמש את הרוכבים למטרות יוממות, ספורט ותיירות וכמוהו יש כיום רק בסובב כנרת.

מסלול האופניים, שזכה כבר לכינוי מסלול מפארק לפארק, נולד כיוזמה ירוקה ורעיון בריא של ראש מועצת רמת חובב אנדריי אוזן. מיד עם כניסתו לתפקיד לפני כשנה וחודשיים, אחרי שהבחין במספר עובדים ממפעל תרכובות ברום העושים את דרכם לעבודה מבתיהם בבאר-שבע על אופניים, גמלה בלבו ההחלטה לקדם את רעיון השביל הסלול כחלק מהמדיניות הסביבתית החדשה של המועצה.

לאחר שהחל לעניין במיזם את נציגי המשרד לפיתוח הנגב והגליל והקרן הקיימת לישראל הצטרפו גם אנשי מערכת הביטחון והציעו להאריך את תוואי הדרך עד לקריית ההדרכה העתידית. המטרה: לאפשר גם לחיילים שישרתו בעיר הבה"דים לדווש כחלק מאימוני הכושר הגופני הצה"ליים.

 

the track today    the plan

 

Simulationבשלב זה הצטרפו למיזם ראש מועצת רמת נגב שמוליק ריפמן, שביקש להאריך את המסלול עד פארק גולדה, וראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' שהציע להתחיל את המסלול במדשאות פארק נחל באר-שבע. בכך הופך הרעיון של ראש מועצת רמת חובב לפרויקט אזורי משותף בנגב ולמסלול המוסדר הארוך בישראל שבו נתיב אופניים כפול, תחנות ריענון מוצלות, מתחמי פיקניק וברזיות מים.

העלות המוערכת של הפרויקט היא 20 מיליון שקל, שיתחלקו בין משרדי הממשלה השונים - המשרד לפיתוח הנגב והגליל, שיוביל את היוזמה כפרויקט לאומי לקידום הנגב, משרד התחבורה, משרד הביטחון ומשרד התיירות. בנוסף ישאו בעלויות מועצות רמת חובב ורמת נגב, וכן עיריית באר-שבע.

Simulationעוד גילה אוזן כי קיימת התעניינות מצד רוכבי אופניים מקצועיים העוסקים בתחרויות בארץ ובחו"ל ובודקים אפשרות לשלב את המסלול החדש בתחרויות רשמיות. השבוע עידכן אוזן את רוביק דנילוביץ' בהתפתחויות וכן קידם גיבוש הסכם מסודר בין רמת חובב, רמת נגב, עיריית באר-שבע וקריית ההדרכה של צה"ל שבראש המינהלת שלה עומד סא"ל שלום אלפסי.

את התכנון המקדמי ביצעה עבור המועצה חברת "לוטן אדריכלות + נוף". הפרויקט, שהוצג באחרונה בפני שר התחבורה ישראל כץ, אמור להשתלב בסמוך לתוואי החדש של כביש 40, שהעבודות להרחבתו מבוצעות ממש בימים אלה. שביל האופניים אמור לעבור דרך נופי הנגב הקסומים, ואדיות, דיונות ולימנים שבסמוך לנחל סכר ולנחל חובב. במהלכו אמורים להיבנות עמודונים לחסימת כניסת כלי רכב. כמו כן, על-פי התכנון ישמשו חלק ממעבירי הניקוז הגדולים (מעל 2 מטר גובה) כמנהרות למעבר תחת הכביש הראשי, כולל שילוט איסור מעבר בזמן שיטפונות.

map of the track

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg