top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

שלומי חיימי וגיא ניב הם המנצחים של סטייג' הפרולוג של סמרתון 2017

 

samarathon16_43.jpgמאת: אבי גנאור
צילומים : יואב לביא, דותן הלוי, עופר עברי , ארז גולן
הצמד שלומי חיימי וגיא ניב הם המנצחים של סטייג' הפרולוג של סמרתון 2017 .218 רוכבים ורוכבותהתייצבו על קו הזינוק בסמוך לישוב שחרות שבהרי אילת, למהדורה השלישית של הסמרתון, מרתון אופניההרים המדברי.
לא רק שהיה קר היה גם תלול וטכני
מזג אוויר חורפי עם טמפרטורות נמוכות, רוחות עזות ומטחי גשם, קידם את הרוכבים על קו הזינוק והוביל אותם למקטע פרולוג קצר ואינטנסיבי בן 23 ק"מ של שבילי מדבר קשוחים.
הזוגות שהוזנקו בהפרשים של דקה זה מזה יצאו משער הזינוק ישירות לקטע סינגל מהיר על בסיס שביל ישראל. משם מקטע ארוך של גבעות מתגלגלות, רובן בסינגל, לכיוון המצוק אל תוך נחל זוגן הטכני יחסית.
יציאה לקטע התשה של 5 ק"מ על דרך רחבה בבקעת עובדה וכניסה חזרה לנחל עישרון. לאחר שביל מפותל וזורם על בסיס העישרון הגיעו הרוכבים בדופק גבוה לקטע מצוקי טכני שאילץ את רובם לעבור להליכה. משם קטע טיסה קצר על בסיס שביל ישראל חזרה למתחם הפרולוג, וירידה קצרה ותלולה לספרינט פיניש.
לשבילי המדבר אופי ייחודי וקשוח עם מאפיינים של תכסית אלימה וטמפ' גבוהות גם בחודשי החורף. את  מקטע הפרולוג השנה נאלצו המארגנים להעתיק מאזור שדה בוקר לאזור הרי אילת דווקא בגלל חזית חורפית.
 
למרות התחזיות האופטימיות לאזור, נאלצו הרוכבים להתמודד עם רוחות עזות מלוות במטחים של גשם קפוא. זאת כמובן בנוסף לקצב האינטנסיבי וללחץ המתבקש שדרש קטע הפרולוג. כבר אמרנו שהמדבר קשוח? למרות התנאים הקשים התנהלו קרבות צמודים לאורך כל הסטייג, כששניות בודדות מפרידות בין
מובילי הקטגוריות השונות.
samarathon168.jpg
בקטגוריית הגברים המובילה קבוצת ה-Academy Cycling הראתה שליטה מוחלטת. ראשונים סיימו שלומי חיימי וגיא ניב בזמן של 24:53:00 .22 שניות. אחריהם הגיעו בני קבוצתם גיא זסלר וגיא לשם בזמן של 46:53:00 .
 
חבורת הלוחמים מ"דרך הכושר" לא ביישה את הפירמה
 
את שלישית החוד של הקטגוריה הבכירה סוגרים ים פוליאק ועידו בר בזמן 18:55:00 ,גם הם
כאמור מקבוצת ה-Academy Cycling .
בקטגוריית הנשים סיימו ראשונות ירדן גולן ויעל גורן בזמן של 45:17:01 ,אחריהן הגיעו ליהי קדני וענת חן בזמן של 33:39:01 ,כשאת השלישיה הראשונה סוגרות סימונה בראל ודנה מאיר בזמן של 34:40:01.
בקטגוריית ה40 +הגדולה והחזקה, חצו את קו הסיום ראשונים אנדראה סיציליה ומרקו טוניולו צמד העיתונאים מאיטליה בזמן של 50:59:00 .אחריהם גל צחור ונדב לוגסי בזמן של 01:00:01 ,ואת שלישית מובילי הקטגוריה סוגרים זיו ענפי וליאור חקלאי בזמן של 38:01:01.
בזוגות המעורבים ניצחו מיכאל ונטלי שניטר זוג האחים משוויץ בזמן של 16:02:01 ,23 שניות אחריהם
samarathon167.jpg
מעט אחריהם  חצו את קו הסיום נעם שילר ועידית שוב בזמן 49:02:01 .את שלישית החוד בקטגורית הזוגות המעורבים סוגרים זוג האנדורו המלכותי, יוליה ודימה רפקין בזמן של 53:10:01. 
בקטגוריית הגרנד מאסטרס האצילה, היו אלה יוסי פוקר ורפי ניב שחצו ראשונים את קו הגמר בזמן
10:02:01 .אחריהם עמוס גרי ואורן עוזרד 15:02:01 .
את השלישיה הראשונה סגרו היום הדורם כרמי ויעקב כהן בזמן של 
.01:07:28  

סמרתון הוא מרתון אופני הרים מדברי החוגג השנה את שנתו השלישית. זהו מירוץ שלבים ייחודי המתפרס
על שלושה ימי רכיבה על טהרת שבילי אופניים, בנופים ובתכסית המדברית הייחודית של הערבה והרי אילת. השנה משתתפים במירוץ 218 רוכבים ורוכבות, מתוכם רוכבים רבים מחו"ל שהגיעו אלינו מבלגיה, צ'כיה, דנמרק, צרפת, גרמניה איטליה, שוויץ וארה"ב.
Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

galil_ole_small.jpg

3PERY.jpg